Posuvné brány

Samonosné posuvné brány (někdy nazývány nesené brány) jsou nejoblíbenějším typem bran na trhu. Vyžadují jen minimální údržbu a nemají téměř žádnou prostorovou náročnost. Díky tomu se velmi hodí na pozemky, kde parkujete hned za vjezdem.

Jedinou nevýhodou samonosných posuvných bran jejich délka, kterou vyžadují při otevření průjezdu. Kvůli tomu nemohou být použity na pozemek, který má po stranách průjezdu příliš malý prostor - samonosná posuvná brána musí mít cca o 1/3 větší délku než je šířka průjezdu. Proto potřebuje mít z jedné strany průjezdu alespoň tolik místa, jako je: šířka průjezdu + 1/3 šířky průjezdu.

U posuvných bran může být otevírání ruční či automatické (elektromechanický motůrek). Pro otevření posuvných bran je tedy možno použít například tlačítko zabudované v bráně samotné, za pomoci dálkového ovládání či fotobuňky. Dále je též možné pořídit na posuvnou bránu systém na magnetické karty.  Ve výjimečných případech (např. výpadek proudu) jdou posuvné brány otevřít bez problémů ručně.

 

Specifikace brány je vždy sestavena přímo na míru, protože čím je posuvná brána větší, tím je potřeba silnější motor, vozík a profil.

Např.

 • 8 kolový speed s vozík do 6,5 m délky brány se pohybuje v ceně 2154,- Kč, ale u vozíku od 6,5 do 8 m brány je potřeba již vozík speed me, který je cenové hladině 3275,- Kč.
 • Motor Road400Kith pro brány do 400 Kg váhy pohybuje se v ceně 6 500,- Kč, motor pro brány do 600 Kg již má cenu kolem 8000,- Kč 

 


 

Každá posuvná brána obsahuje:

 • Sadu elektronického vybavení
 1. motor
 2. maják
 3. řídicí jednotka
 4. bezpečnostní fotobuňky
 5. dálkové ovládání

 • Vlastní kovovou konstrukci včetně doplňků
  1. C profil
  1. 8 kolový vozík
  2. Horní kladka vodící
  3. Náběh s kladkou
  4. Konzole pro dojezdovou kapsu
  5. Dojezdová kapsa
  6. Záslepka pro C profil
  7. Doraz pro C profil

Samonosná pojezdová brána

cgs

 

3333
3333